Święto Patrona Szkoły

25 maja 1996 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 otrzymała zaszczytne imię Szarych Szeregów. W tym roku obchodzimy 30. rocznicę tego ważnego wydarzenia.  Dlatego co roku w maju obchodzimy Święto Patrona Szkoły. To czas refleksji nad historią placówki, jej patronem- Szarymi Szeregami oraz wartościami, które od lat są fundamentem naszej pracy wychowawczej: patriotyzmem, odpowiedzialnością, szacunkiem i wspólnotą.

Szare Szeregi były konspiracyjną organizacją harcerską działającą w czasie II wojny światowej. Odważni młodzi ludzie, którzy nie bali się walczyć z okupantem, poświęcali swoje życie, abyśmy dziś mogli żyć w wolnej ojczyźnie. Oprócz akcji bojowych organizowali również działania sabotażowe – malowali na murach znaki Polski Walczącej oraz zrywali niemieckie flagi.

Uczniowie klasy 6b w krótkiej scence przedstawili jedną z takich akcji. Mogliśmy także wysłuchać pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Puellarum Cantus. Dekorację przygotowała pani Ewa Konieczny.

Cześć i chwała bohaterom Szarych Szeregów!

Justyna Markut, Sylwia Komada-Bober, Katarzyna Pisera

Podobne wpisy