Sukces naszych uczniów w Turnieju Pierwszej Pomocy!!!
W dniu 26 maja 2026 r. w Zespole Szkół nr 2 w Stalowej Woli odbył się Turniej Pierwszej Pomocy dla szkół podstawowych z terenu powiatu stalowowolskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Nakielny, Jakub Burdzy, Mikołaj Kubiś, Michał Karczmarski oraz Wojciech Snela.
Każda drużyna musiała zmierzyć się zarówno z częścią teoretyczną – testem wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, jak i częścią praktyczną. Uczestnicy pokonywali kolejne stacje zadaniowe, na których prezentowali swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy, m.in. resuscytacji krążeniowo-oddechowej, układania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, wykonywania chwytu Heimlicha podczas zadławień oraz udzielania pomocy małym dzieciom w przypadku zadławienia.
Nasza drużyna świetnie poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami i zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy uczniom godnego reprezentowania naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności okażą się niezwykle cenne i pomocne w realnych sytuacjach życiowych.
Anna Bat




